Press

 

https://jablonecky.denik.cz/zpravy_region/marta-klouckova-z-jablonce-co-maji-spolecneho-sport-a-jazz-musite-vydrzet-20190808.html

!!! Loving Season among TOP Czech jazz albums 2018 (Czech Jazz Radio Chart)

About debut album Loving Season (zoznam.sk)

Interview for Radio 1 (audio)

Interview for Czech Jazz Radio (Český rozhlas Jazz)

Jazz.sk

Interview for 9 múz

“Marta Kloučková disponuje výraznými hlasovými rejstříky, její zpěv má pozoruhodnou barevnost a dynamickou tvárnost, s níž každou píseň rozeznívá jako jedinečnou výpověď o stavu duše. Dobře zvládá i neobvyklé skoky a melodické obraty, její hlas tlumeně zvoní plností i lyrickou křehkostí. Toto CD si říká o velkou pozornost, jeho síla je ukrytá v tichu, energie v pohybech, krása v neokázalosti a jistota v jednotě. Tolik sametových not se vysypalo z kytary Davida Dorůžky a ani jedna nevyčnívá, nebo není navíc. Některé písně nádherně dobarvili mágové z kvarteta Clarinet Factory. Ale co víc, součinnost zpěvu, nástrojů, barev, zvuků, harmonií, aranžmá a textů jde až na dřeň samotné hudby. Je jedno, jestli na Loving Season slyšíte jazz, indie-pop, či post-fusion s klasickou hudbou, podstatné je, že hudba Marty Kloučkové zanechá hlubokou stopu. Je to otisk, který vás poznamená, znamení o talentu mladé generace, která si definuje a vypráví hudbou příběhy po svém, osobitém, a proto krásném a nezaměnitelném způsobu. Album považuji za jedno z nejvydařenějších, které se v roce 2018 na domácí hudební scéně objevilo.” (Milan Bátor o albu Loving Season,  ČRo Vltava)

(…)Jak je z úvodu již patrné, albový debut Kloučkové „Loving Season“ se povedl. Ačkoli jeho tématem je láska a milostný vztah v různých podobách, tedy nic nového pod sluncem, upřímnost, otevřenost, zaujetí a kvality zpěvaččiny společně s instrumentálními výkony z něj činí patrně nejlepší vokální počin v letošní tuzemské jazzové úrodě.” (Jan Hocek, Jazzport.cz)

Überragender, manchmal zur Innenschau anregender und ein andermal schlicht aufregender Gesangsjazz.” (Andreas Schiffmann, musikreviews.de)

“Hudební jazyk tvoří hlavně moderní jazz, ale Marta Kloučková se nebrání ani soulovým ohlasům, které si před časem vyzkoušela ve skupině Nano Illusions. K pestré dramaturgii alba však přispívají i prvky minimalismu v Křišťanově instrumentálce Mařenka nebo nu-jazzové výrazivo v jejím autorském duetu Pouštím tě s klarinetistou Vojtěchem Nýdlem z Clarinet Factory, který tak zúročil hostování nadžánrové čtveřice (tu nelze přeslechnout ještě ve skladbě Morning) minimálně na 110 %. Páteř všech nahrávek ovšem tvoří silně obsazené kvarteto, jenž vedle fron(wo)manky a Křišťana tvoří kontrabasista Jan Fečo a bubeník Marek Urbánek. Křehká posmutnělá nálada alba Loving Season napovídá, že leitmotiv lásky a milostných vztahů lze uchopit bez popové banality. Za Martu Kloučkovou hovoří nejen krásný hlas, ale i schopnost emotivně odstínit každé slovo textu, což je dar vlastní více šansonierkám. Takto silné jazzové prvotiny se v našich zeměpisných šířkách moc často neobjevují.” 4.5/5 Pavel Víšek – Rock and All Album Review (CZ)