Projects

Marta Kloučková Quartet

 

Martin autorský projekt, ve kterém působí hudebníci etablovaní na české jazzové scéně (Vít Křišťan – p, Jan Fečo – bs, Marek Urbánek – ds). S touto formací Marta v současné době připravuje debutové album, které vyjde v roce 2018 u slovenského vydavatelství Hevhetia.

SKETY

Šestičlenné vokální těleso, které působí na domácí i mezinárodní scéně od roku 2014, kdy vyhráli první místo v jazzové kategorii na mezinárodním festivalu vokal.total v Grazu. Mají na kontě debutové CD “Skety”, které bylo v roce 2015 nominováno ve čtyřech kategoriích na mezinárodní žánrové ceny CARA (Contempoprary A Cappella Recording Awards). V roce 2017 získaly dvě druhá místa ve velké konkurenci na prestižních a cappella soutěžích v dánském Aarhusu a finském Tampere. Hlásí se k odkazu jazzových a cappella souborů, ale jeho hranice rádi a často posouvají tam, kde by to mnozí nečekali a vytvářejí tak svůj osobitý zvuk i styl. Kromě interpretací přejatých skladeb leží těžiště SKET též ve výrazné autorské tvorbě, zejména z dílny skladatele Petra Wajsara. V březnu 2017 Sketám vyšlo druhé album s názvem Týdytý u labelu Warner Music. Více na www.skety.cz

Nano Illusions

Nano Illusions

Nano Illusions je mladá pražská kapela, která brázdila tuzemskou hudební scénu od roku 2010 do roku 2015. Za svou existenci natočili Nano Illusions jedno EP (2011) a jedno album (Krajiny stíny, 2014). Marta Kloučková zde působí jako zpěvačka, textařka a autorka projektu. Doplňují ji talentovaní muzikanti, kteří se na originální tvorbě Nano Illusions významně autorsky podílejí. Jsou jimi kytarista Antonín Dlapa, klávesista Jan Aleš, baskytarista Ondřej Hauser a bubeník Marek Antoňů. Více než charakteristická je pro kapelu pestrost a spletitost mnoha elektronických i akustických zvuků, silných rytmů, chytlavých melodií a českého poetizování. Nano Illusions směle manévrují skrz jazz, pop, fusion, ambient i alternativu… a představují vám své osobité pojetí hudby. Kapela již bohužel není v současné době aktivní. Ale i přesto si můžete Nano Illusions poslechnout! Klikněte zde.