Biography

*** for English press the button below ***

Marta Kloučková je multižánrová zpěvačka a výrazná osobnost mladé české jazzové scény. Je finalistkou prestižní mezinárodní soutěže jazzových vokalistů Voicingers 2017 a semifinalistkou mezinárodní soutěže Riga Jazz Stage 2018. Těžištěm její autorské tvorby je v současné době Marta Kloučková Kvartet, jenž sestává z hudebníků patřících k výrazným osobnostem tuzemské jazzové scény (Vít Křišťan – p, Jan Fečo – bs, Marek Urbánek – ds). S tímto tělesem se Marta chystá natočit album, které vyjde na podzim 2018 u slovenského labelu Hevhetia.

Je členkou
 vokálního a cappella sextetu SKETY (spolu s Veronikou Vítovou, Alicí Bauer, Michalem Strnadem, Štěpánem Janouškem a Petrem Wajsarem). SKETY jsou vítězové mezinárodní a capella soutěže Vokal.total 2014 a laureáti prestižních mezinárodních a cappella soutěží v Aarhusu (DK, 2017) a Tampere (FIN, 2017). Jejich debutové album získalo 4 nominace na prestižní cenu CARA 2015. V březnu 2017 jim vyšlo v album Týdytý u vydavatelství Warner Music.

Zásadní vliv na Martin hudební vývoj měla  autorská cross-genre kapela Nano Illusions, kterou (spolu s Janem Alešem, Antonínem Dlapou, Ondřejem Hauserem a Markem Antoňů) založila v roce 2010, a v níž se podílela jako spoluautorka hudby a autorka textů. Nano Illusions za dobu své existence odehráli mnoho koncertů, vydali jedno eponymní EP (2011) a album s názvem Krajiny stíny (2014).

Marta Kloučková vystupuje na české klubové scéně a na tuzemských i zahraničních festivalech (na Slovensku, v Turecku, Německu, Velké Británii, Maďarsku, Bulharsku, na Taiwanu…). Hostuje v progresivních tuzemských hudebních projektech (Concept Art Orchestra) či site-specific projektech (Netykavka: Initi+Floex), je vyhledávanou studiovou zpěvačkou a od roku 2018 členkou doprovodné kapely Barbory Polákové. Vystupuje i sólově s loopstationem.

BIO: Marta pochází z Jablonce nad Nisou. V šesti letech začala hrát na piano, později se stala členkou DPS Vrabčáci, v patnácti letech již vystupovala s místními jazzovými kapelami. Po maturitě na gymnáziu, které předcházel roční pobyt na střední škole v USA (kde se věnovala m.j. zpěvu, tanci a herectví), byla přijata na Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze, kde v letech 2008-2012 studovala obor muzikál (zpěv studovala u Pavly Fendrichové a Lívie Ághové, tanec u Yvony Balašové a Libora Bernklaua, herectví u Denisy Nové). Následně byla přijata ke studiu na VOŠ Jaroslava Ježka (obor jazzový zpěv), které úspěšně dokončila v roce 2017. Zpěv ji zde vyučovala Hana Pecková a Miriam Bayle, improvizaci David Dorůžka, Jakub Zomer či Petr Kalfus.

V roce 2015 úspěšně zakončila magisterské studium Arts managementu na Vysoké škole ekonomické v Praze. Od roku 2010 působí jako lektorka zpěvu v International School of Music and Fine Arts v Praze, v roli lektora také příležitostně spolupracuje např. s tělesem Maranatha Gospel Choir a na pěveckých workshopech. Za dob studií muzikálu na Konzervatoři Jaroslava Ježka se účastnila workshopů pod vedením Jozefa Bednárika či workshopů The Young Americans v USA a v Berlíně, v letech předešlých se účastnila několika jazzových dílen ve Frýdlantu (2005, 2007) a v Praze (Czech Jazz workshop 2008, 2010). Za zmínku stojí i workshop s proslulými New York Voices, workshop se členy a cappella skupin Rajaton a Real Group, které absolvovala s tělesem Skety.